Інтернет шахрайство і лохотрони Шляхетний образ шахрая Остапа Бендера, створений класиками Ільфом і Петровим, викликав симпатію у численних читачів. Чого не можна сказати про сучасних шахраїв, які не гребують будь-якими способами заробітку. Нічого крім гніву вони викликати не можуть. Адже люди часом віддають останні гроші в надії на те, що вони повернуться до них у подвійному, а то і потрійному розмірі.
Багато хто, звичайно ж, скажуть, що жертви винні самі. Але ж ніхто, навіть самі розумні і технічно підковані люди, не застраховані від того, щоб не попастися на вудку шахраїв. А вся справа в тому, що шахраї сьогодні - люди теж розумні й освічені, відмінно знають психологію і вміло нею користуються для досягнення своїх цілей.
Сьогодні до послуг шахраїв представлений весь спектр сучасних технічних засобів, найпотужнішим з яких є Інтернет. Вони «полюбили» його за те, що він надає їм широке поле для провертання своїх брудних афер. Інтернет-шахраїв дуже важко зловити і притягнути до відповідальності, і вони, відчуваючи свою безкарність, вимагають гроші у чесних, порядних і наївних громадян.
Всі шахрайства в Інтернеті, незважаючи на їх різноманітність, грунтуються на одному загальному принципі: знайти довірливу людину, або, просто кажучи, «лоха», втертися до нього в довіру і змусити розщедритися. Ця схема діє безвідмовно. Самим її вразливим місцем є завоювання довіри. Якщо шахраю вдалося завоювати довіру своєї жертви, він може робити з нею все, що захоче.
Лохотронів в Інтернеті існує величезна кількість. Це і чарівні гаманці, і безкоштовні СМС, і липові оголошення про роботу, і різні розсилки і т. д. Давайте розглянемо деякі з них.
Уявіть собі таку ситуацію. Ви йдете по вулиці, до вас підходить незнайома людина і просить дати йому сто рублів з тим, що він через деякий час поверне вам тисячу. А зробить він це ось як: у нього, нібито, є чарівний гаманець, де гроші збільшуються у кілька разів. Які будуть Ваші дії? Ви дасте шахраю гроші і будете чекати, коли ж вони повернуться до вас у десятикратному розмірі? Швидше за все, ні.
Повірити в подібний «ріст» грошей може лише наївний Буратино, якого тільки що вирізали з дерева, але ні в якому разі не розсудлива людина. Так чому ж ці самі розсудливі люди готові вірити в подібну нісенітницю в Інтернеті і віддавати свої гроші шахраям? Але ж така схема приносить чималий дохід!
Наживку у вигляді обіцянки казково розбагатіти, витративши незначну суму грошей, дуже часто заковтують новачки, які шукають способи швидкого заробітку в Інтернеті. Схема «Ти мені - рубль, я тобі - десять» лежить в основі багатьох видів інтернет-афер, яскравим прикладом яких є чарівний гаманець. Шахраї обіцяють повернути Вам гроші, які Ви надішлете на вказаний гаманець, у двократному розмірі. Повна маячня, на мій погляд, але багато хто попадається на такого роду «халяву».
Або ще одна поширена схема під назвою «6 гаманців». Ви посилаєте, наприклад, 1 долар на 6 зазначених гаманців і в кінці списку вказуєте номер свого гаманця. Потім залучаєте певну кількість людей і просто чекаєте, коли почнуть капати гроші. Але такого роду піраміда, звичайно ж, крім розчарування нічого не принесе.
Дуже часто на пошту приходить лист, що містить повідомлення від пседво-хакера. Він, нібито, зламав платіжну систему Yandex або Webmoney, знайшов у ній пролом. І зараз є можливість реально подвоїти свої гроші, отримуючи кровно зароблені на якийсь «лівий» гаманець. Чимало спритних шахраїв заробляють на продажі програм, які генерують гроші на Webmoney.
Що ж робити простим громадянам, щоб не стати жертвою інтернет-аферистів? Золоте правило - не вірте нікому. Не висилайте номер свого гаманця, не шліть СМС на короткі номери, не женіться за фантомом швидкого заробітку. З особливою ретельністю і обережністю відностесь до пропозицій про надомну роботу.
Не давайте себе обдурювати! Зробіть своїм девізом стару заяложену фразу «Безкоштовний сир буває лише в мишоловці!», і тоді навіть найрозумніший і винахідливий аферист не зможе Вас провести.
|